Skip to content Skip to footer

Kendi yolculuk hi̇kayesini yazan iki girişimci kadın, Eda Topbaş ve Fazıla Topbaş tarafından hareket eden, gününü bir çok işe adayan kadınlar için tasarlanan VuQu, i̇lhamını olmak, gerçekleşmek anlamına gelen vuku bulmaktan alıyor.

Kullanım pratikliği ve fonksiyonelliğini, Türk el işçi̇li̇ği ve yüksek deri üretimiyle birleştirerek uzun ömürlü zamansız bir sti̇l vaad eden VuQu, dokunmanın önemini bi̇liyor, her dokunuşta bu özeni ve güveni hissettirecek malzemeler seçiyor. Her bir dikiş, her bir detay ve parçanın titizlikle tasarlandığı VuQu, barındırdığı detayların bir araya getirdiği sofistike tasarımlarla, hayati bir yolculuk gibi deneyimlemeye inanan ve bu yolculukta ihtiyacı olanları heybesinde taşıyan, kendine iyi gelecek olanı seçmeye özen gösteren kadınlar için kendi yolculuk hikayesini yazan kadınların yol arkadaşı olmak için doğdu.

“Biz kadınlar heybemizde maddi ve manevi ihtiyacımız olan her şeyi; ümitlerimizi, heyecanlarımızı ve tabi tecrübelerimizi de hayat boyu taşıyoruz. Tasarladığımız çantaların da bu yolcukta uzun soluklu birer dost olmasını hedefledik. VuQu’nun bizler gibi pek çok kadına bu heyecan verici yolculuklarinda eşlik etmesi dileğiyle…”

Fazıla Topbaş & Eda Topbaş